آخرین اخبار
کد مطلب: 126028
۱۲ هکتار از مراتع لردگان در آتش سوخت
تاریخ انتشار : 1398/04/11 12:46:16
نمایش : 194
رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان لردگان از مهار آتش سوزي در جنگل هاي بلوط ارمند سفلي خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ آيت حسني، رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان لردگان با اعلام اين خبر گفت: اين آتش سوزي که از بعداز ظهر روز دوشنبه در اين منطقه رخ داد که پس از 14 ساعت تلاش شبانه روزي صبح امروز سه شنبه مهار شد.

به گفته وي، دراين آتش سوزي بين ۱۰ تا ۱۲ هکتار از جنگل هاي بلوط در آتش يس از سهل انگاري و بي احتياطي گردشگران سوخت.

وي افزود: به دليل سخت گذر بودن منطقه و وجود گدازه هاي آتش، چندين گروه در منطقه مستقر شدند که در صورت شعله ور شدن مجدد آتش، اقدامات مهار آتش انجام شود.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان لردگان افزود: علت دقيق اين آتش سوزي در دست بررسي است اما براساس ارزيابي اوليه علت آتش سوزي سهل انگاري گردشگران و مردم عنوان شده است.

حسني با بيان اينکه با توجه به بارش هاي خوب اوايل سال جاري و رويش گياهان مرتعي و زيراشکوب جنگل ها آتش سوزي به عنوان يکي از بلاياي طبيعي است، افزود: کوچکترين جرقه و يا سهل انگاري منجر به آتش سوزي بزرگ در مناطق جنگلي و مرتعي مي شود.

 منطقه جنگلي ارمند در فاصله ۵۲ کيلومتري شهر لردگان واقع است که جنگل هاي بلوط، رودخانه خروشان ارمند و مراتع غني از مهمترين ويژگي هاي طبيعي آن است.

حدود يک ميليون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال وبختياري معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملي شامل جنگل و مرتع است که از اين ميزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلي تشکيل مي دهد.

بيش از نيمي از جنگل هاي بلوط استان چهارمحال و بختياري در شهرستان لردگان واقع شده است، شهرستان هاي لردگان و خانميرزا در ۱۶۰ کيلومتري مرکز استان قرار دارند.

انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس